İzmir'in özel çocukları başarıyla şehre döndü – SPORT

İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcuları, 2. Dünya Down Sendromlu Spor Oyunları'nda (Trisome Oyunları) yoğun bir çalışma yaparak kente başarıyla döndü. Teknik Direktör Neşe Olcay Hünerli, “Bir rüyaydı, gerçek oldu” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor ve Gençlik Kulübü sporcuları, Antalya'da düzenlenen 2. Dünya Down Sendromlu Spor Oyunları'nda (Trisome Oyunları) yarıştı. İzmir ekibinin temsilcileri, 19-26 Mart tarihleri ​​arasında düzenlenen organizasyonda milli formayı giyerek önemli bir başarıya imza attı.

Artistik Jimnastik kategorisinde 32 yaşındaki Alper Öztürk altın madalya, Ritmik Cimnastik kategorisinde ise 22 yaşındaki Selin Durgut bronz madalya kazandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge ile İzmir İl Gençlik ve Spor Müdürü Murat Eskici, teknik direktör İrina Dalgakıran ve ekibini ağırlayarak tebriklerini dile getirdi.

“Özel çocuklar hep geride kaldı”

İzmir Büyükşehir Belediyesi antrenörlerinden Ritmik Cimnastik Dans Kurulu'nda görev yapan Neşe Olcay Hünerli, şunları söyledi: “Bir hayaldi ve gerçek oldu. Özel çocuklar hayatta hep geride kaldı. 2011 yılında açılan Aşık Veysel buz spor salonunda tanıştığımız Alper ve Selin, ailelerinin de desteğini aldı. Bunun sonucunda da diğer kader dostlarına örnek olacak büyük bir başarıya imza attılar” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir