Yapay zekada devrim: GPT-4o'nun yeni özellikleri tanıtıldı! – Son dakika dünya haberleri

OpenAIYapay zeka teknolojisine erişimi genişletme misyonu doğrultusunda yeni model GPT-4oÖnemli kullanıcı arayüzü güncellemeleri açıklandı.

Bu model, daha önce ücretli müşterilerin kullanımına sunulan özellikleri artık ücretsiz kullanıcıların da kullanımına sunarak yapay zeka etkileşimini yeni bir boyuta taşıyor.

50 DİLDE HİZMET VERECEK

OpenAI'nin en yeni modeli GPT-4o, önceki GPT-4 Turbo'ya göre iki kat daha hızlı ve %50 daha ucuz olacak. 50 dilde hizmet verecek GPT-4o, daha büyük veri bloklarını işleyecek ve daha güncel yanıtlar sağlayarak metin anlama ve üretim kapasitesini artıracak. Ücretli kullanıcılar, ücretsiz kullanıcılara göre beş kat daha fazla kapasite sınırına sahip olacak.

KULLANICININ DUYGULARINI TESPİT EDECEK

Yenilikler arasında yapay zeka ile daha doğal etkileşime olanak sağlayacak bir kullanıcı arayüzü güncellemesi de yer alıyor. Kullanıcılar artık yapay zekayı kesintiye uğratarak gerçek zamanlı olarak sohbet edebilecek, yapay zeka kullanıcının duygularını algılayıp buna göre tepki verebilecek. Bu yeni özelliklerle kullanıcılar görsel, ses dosyası, metin belgesi ve metinleri yükleyip yapay zeka modeliyle analiz ettirebilecek.

MATEMATİKSEL DENKLEM ÇÖZECEK

OpenAI'de Teknolojiden Sorumlu Başkan Mira Muratitarafından düzenlenen etkinlikte OpenAI, modelin yeni ses yeteneklerinin canlı gösterimini yaptı. Gösterilerde ses asistanı, aşk ve robotlar hakkında bir hikaye üretti ve çeşitli duygusal ve sesli vurgularla konuştu.

Başka bir gösterimde, bir telefon kamerası kullanılarak yapay zeka modeline matematiksel bir denklem gösterildi ve ChatGPT'nin ses modu, denklemin nasıl çözüleceğini adım adım açıkladı.

İPHONELARA ENTEGRE OLACAK

OpenAI, ürünlerini genişletme ve stratejik ortaklıklar arama çabalarına devam ediyor. Şirket, yapay zeka özelliklerini Apple'ın iPhone işletim sistemine entegre etme anlaşmasını sonuçlandırdığını duyurdu. Ayrıca OpenAI'nin yüz tanıma ve konuşma oluşturmaya ilişkin güvenlik önlemleri hakkında daha fazla bilgi sağlaması bekleniyor.

Bu güncellemelerle OpenAI, yapay zeka ile kullanıcı etkileşimlerini daha doğal ve erişilebilir hale getirerek teknolojiyi herkes için daha kullanışlı ve anlamlı hale getirmeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir