Ünlü gazeteciden Merih Demiral'e tepki: 'Avrupa önce kıçını örtmeli' – Son Dakika Spor Haberleri

Gazeteci Fatih Altaylı, Merih Demiral“Gri Kurt” selamı verdiği için UEFA tarafından soruşturulmasını şiddetle eleştirdi.

Altaylı'nın yazısı şöyle:

“Ya kardeşim, Avrupa futbolunda ırkçılık zirveye ulaştı. İngiltere'de oyuncular yüksek sesle ağlıyor. Adam, İspanya liginde Vinicius Junior'a yapılanın aynısı olduğunu söyledi. İtalya'da da ta kendisi. Lazio Mussolini döneminin faşizmini yeniden canlandıracak derecede faşist bir kulüp olarak örgütlenmiştir.” Oldu, UEFA'nın bütün işleri bitti, kaza filan olmadı, adam Bozkurt'a el salladı!

“ERGENEKON SANANE DERSE MERİH NE OLUR!”

Merih, “'Ergenekon bir Türk destanıdır, içinde kurt vardır, Ergenekon Destanını buraya yazdık, o yüzden bu tabelayı yaptım' diyebilir. Bu sana UEFA! Bizim iç tartışmamız farklı bir boyut ama UEFA'nın konuyu ele alma şekli son derece yanlış.”

“Bilinmeyen Alman bakan bile ayağa kalkıp bu konuda bir şeyler söylüyor. Sayın Bakan, kaç numara? Bakan, dönüp bakın ülkenizde neler oluyor. Sizin ülkenizde neo-Naziler insanları yakıyor, katletiyor. Elinizde ne var?” Onlara karşı yapıldı! Ülkenizde ırkçılık artıyor, ne yaptınız!”

“Aynı şekilde diğer Avrupa ülkeleri de. Kendi gözlerindeki merteğe bakmıyorlar, kendi gözlerindeki çöpten endişe ediyorlar. Önce kendine bak Avrupa! Avrupa yanlısı ve Batı yanlısı bir insan olarak ben, Gerçekten Alman bakanın konuşmasına ve UEFA'nın Merih Demiral'in bugünkü durumuna ilişkin soruşturmasına “Anlamakta zorluk çekiyorum.”

“FAŞİZMİN DERİNİNE DOKUNDUNUZ”

“Faşizmin dibine vuran sizlersiniz! Son seçimleriniz ortada. Fransa ve Hollanda'da yaşananlar ortada. Irkçılık olunca hiçbir şey olmuyor, UEFA soruşturmuyor, Vinicius Junior'a muz atılıyor, hakaretler yapılıyor. bin dolar değerinde ama İngiltere değil.” Siyahi futbolcular yüksek sesle ağlarken hiçbir şey olmuyor. Peki ya Merih Demiral: “Ergenekon bir Türk destanıdır, ciddiyim!” dese?

“Merih'in yaptığının gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bunu yap, şunu yap, bunu yap, ne yaparsan yap. Siyasi slogan olarak algılanabilecek bir şey yaptığında 80 milyon insanın omuzlarında olacağı anlamsız bir tartışma. hak ediyorsun, buna ne gerek var? O yüzden gerekli değil diyorum.”

“Bak Merih'i seviyorum. Sen ne kadar Türksün, milliyetçi bir kardeşsin Merih, sana söylüyorum, Merih'i seviyorum. Suudi Arabistan'da Atatürk'ten söz edilirken o gün senden tek kelime duymadık. Merih, 'Bir kelime söylemek lazım ama bu kadarsa 'Milliyetçiydin, Türk'tün, o gün Suudilere bir şey söylemeliydin' demek yeterli.

“AVRUPA GERİ DÖNECEK, Kıçını Koruyacak”

“Meselenin Avrupa boyutu başka, Türkiye boyutu başka. Türkiye'ye gerek yok. Görünen o ki Avrupa aynı! Türk Sosyal Demokrat başkan adayı da aynı hamleyi yapıyor. Kılıçdaroğlu, Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan” Kendini bir partiyle özdeşleştirdi ama Türklere önderlik ettiği de söylenebilir.” “Bu hareket kurdun simgesidir. Türklüğün simgesidir, ulusal simgedir.”

“Avrupa faşizm ve ırkçılıktan bahsetmek istiyorsa önce kendi ayıbını örtmeli, sonra dibini kapatmalı. Çünkü hepsi ifşa. Avrupa'da Afrika kökenli tüm futbolcuların neler yaşadığını hepimiz biliyoruz. Artık ırkçılık yok. bu işlenmedi. Sen bunların neresindesin UEFA?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir