Tren katliamında belirleyici gün – Son Dakika Türkiye Haberleri

Kazada hayatını kaybeden 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel'in annesi Mısra Öz, kararın beklendiği duruşma öncesinde Cumhuriyet'e konuştu. Duruşmaya tepkilerini dile getiren Öz, şöyle konuştu: “Bu duruşmada mevcut sanıkların cezalandırılmasını ve bu cezaların abartılı bir şekilde telaffuz edilmemesini istiyoruz.”

Öz, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nın (TCDD) üst düzey yetkililerinin sürece dahil edilmediğini, bu nedenle mahkeme kararının ardından konuyu üst mahkemelere taşıyacaklarını belirterek, “Süreçlerin ıslah edilmesini istiyoruz” dedi. “Muhtemel niyetle” yürütüldüğünü belirterek, “Üst düzey yetkililerin de sürece dahil edilmesi gerektiğini söylüyoruz” dedi.

Dönemin TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın'ın yöneticiliğini yaptığı şirketin milyarlarca liralık kamu ihaleleri aldığını hatırlatan Öz, bu durumda cezasızlık politikası izlendiğini söyledi. Öz, TCDD Taşımacılık AŞ'nin dönemin genel müdürü Veysi Kurt'un yakın zamanda göreve getirildiğini hatırlatarak, “Haklarımızı savunmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir