Olası bir İran saldırısı öncesinde bölgede gerilim tırmandı! Haberler ardı ardına geldi

İsrail, 1 Nisan'da Suriye'nin başkenti Şam'daki İran konsolosluğunu vurdu. Kazada 2'si general 7 kişi hayatını kaybetti. İran, İsrail'in saldırısına “cezalandıracağız” diyerek karşılık verirken, İsrail de İran'a karşı hazır olduğunu iddia etti.

ZAMAN VERDİLER

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'i İran'ın saldırılarından koruyacaklarını söyledi. ABD medyasında yer alan haberlere göre, istihbarat kaynaklarından alınan raporlara göre, İran bugün veya en geç yarın akşam misilleme amaçlı bir saldırı gerçekleştirecek.

HİZBULLAH'IN İSRAİL'E SALDIRISI

Bu açıklamanın ardından dünyanın gözleri İran'a çevrilmişken, Güney Lübnan'dan Hizbullah İsrail'e füze saldırısı düzenledi. Hizbullah hareketi, Güney Lübnan'dan İsrail'in kuzeyine düzenlenen saldırıya ilişkin bir açıklama yayınladı. İsrail güçlerinin güney Lübnan'a yönelik düzenlediği saldırılara yanıt olarak İsrail'in Yukarı Celil'deki askeri üssü El Zaur'a onlarca Katyuşa füzesinin vurulduğu bildirildi.

ABD'DEN DİKKATLİ HAREKET

Olası İran saldırısı öncesinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. ABD uçak gemisi USS Dwight D. Eisenhower kuzeye, Kızıldeniz'e doğru hareket etti.

Ekran görüntüsü 2024-04-12 213844

İSRAİL'DEN AÇIKLAMA

İsrail ordusu Hizbullah saldırısına ilişkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada, Lübnan'dan İsrail'in kuzeyine doğru atılan 40 füzenin bir kısmının demir kubbe sistemine isabet ettiği, bir kısmının ise boş araziye düştüğü belirtildi. Açıklamada ayrıca Hizbullah saldırısında herhangi bir can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Starbucks'a taş ve silahlarla saldırı!  Suç makinesi devre dışıStarbucks'a taş ve silahlarla saldırı! Suç makinesi devre dışı
Hamaney'in onayını bekleyin, süre verdiler: Hamaney'in onayını bekleyin, süre verdiler: “En geç…”
Eski polis memuru ekiplere haber verdiEski polis memuru ekiplere haber verdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir