“Öğretmenlerimize şiddete karşı kural koyacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenlere yönelik şiddete ilişkin sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bilgi ve değerlerini çocuklarımıza kazandırdıkları, ülkemizin kalkınma mücadelesinde hayati öneme sahip olan öğretmenlerimizi her türlü olumsuzluklardan korumak, onlara rahat ve güvenli bir ortam sağlamak öncelikli görevimizdir. mesleğinizi icra edebilecekleri yer.

Yüce bir mesleği icra eden, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizi inşa eden ve canlandıran öğretmenlerimiz bizim en büyük başarımızdır.

Bu vizyonu kararlılıkla benimseyen bir hükümet olarak öğretmenlerimize ve diğer eğitim çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin kapsamlı düzenlemeyi hızla hayata geçireceğiz.

“Tutuksuz yargılama olmaz”

Gazi Meclisimize kanun teklifi olarak sunacağımız düzenlemeyle öğretmenlerimize yönelik fiillerde ceza kanunlarının öngördüğü yaptırımlar yarı yarıya artırılacak. Bu fiilleri işleyenlerin cezasının ertelenmesi önlenecektir. Bu eylemler tutuklama sebebi sayılacak ve tutukluluksuz yargılamanın önüne geçilecek. Özel kurumlarda çalışan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız da görevleri nedeniyle kendilerine karşı işlenen suçlar açısından kamu görevlisi sayılacak.

Öğretmenlerimiz huzur içinde olsun. Ülkemizin her bölgesinde bu kadar önemli bir mesleği özveriyle yürüten öğretmenlerimize yönelik şiddet eylemleri karşısında hiçbir zaman sessiz kalmadık, kalmayacağız.

Bu vesileyle İstanbul'da yaşanan vahşi saldırı sonucu hayatını kaybeden İbrahim Oktugan hocamıza Allah'tan rahmet; Ailesine, sevenlerine, öğrencilerine ve tüm eğitim camiamıza başsağlığı diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir