Ofiste sürpriz isim: CHP'ye katılan o isim – Son Dakika Siyaset Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel de bugün MHP'li Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli ile bir araya gelecek.

Özel, Bahçeli'yi TBMM'deki makamında ziyaret edecek. Toplantı gündemine ilişkin CHP heyeti şunları söyledi: “Ülkede siyaset çok gergin. Polarize oldu. Tarafların birbirleriyle buluşması ve konuşması gerekiyor. Biz her zaman şunu söylüyoruz: “Eskiden liderler bir araya gelip ülkenin sorunlarını konuşurdu.” Partinin yerel seçimlerde birinci olmasının ardından bu konuda bir görev üstlendik. Sayın Bahçeli ile görüşmeyi de bu bağlamda değerlendirmek lazım. “Liderler geçen haftaki toplantıda ülke gündemindeki konuları değerlendirecekler” dedi. Özel'in başka partilileri de ziyaret edebileceği belirtildi. Öte yandan personel; CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'ın, “Erdoğan'ın Özgür Özel'le görüşmesinin nedeni, Özgür Özel'le görüşmek istemesidir” açıklamasına ilişkin “Ben (Erdoğan) olsaydım Özgür Özel'le rekabet etmek istemezdim” sözlerini de değerlendirdi. İmamoğlu veya Yavaş yerine Özel ile yarışın” dedi. Özel'in yerel seçim öncesi açıklaması: “Şu anda takımda iki forvet var. Biri Mansur Yavaş, diğeri Ekrem İmamoğlu. “Günü geldiğinde arkadaşlarımızdan biri cumhurbaşkanı adayı olacak.” Aday olmayı düşünen partililer şunları söyledi: “Cumhurbaşkanının bu açıklamasına dair bir şey söylemeye gerek yok. Günü geldiğinde başarılı olacak adayın önünü açacağını iddia ediyor. bu konuyla ilgili başka bir tartışma düzenlerken.

ERDEM'İN CHP'YE KATILMASI BEKLENİYOR

CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısı dün devam ederken, İYİ Parti'den istifa eden Bahadır Erdem de CHP genel merkezine geldi. Seçim sürecinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek verdiğini açıklayan Erdem'in CHP'ye katılması bekleniyor.

AFYON VE ESKİŞEHİR ZİYARETİ

CHP lideri Özel'in bu hafta perşembe günü Afyonkarahisar belediyelerini, cuma günü de Eskişehir belediyelerini ziyaret etmesi bekleniyor. Özel'in hafta sonu memleketi Manisa'da olacağı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir