Microsoft Türkiye – TEKNOLOJİ'nin düzenlediği “Teknolojinin Kadın Liderleri” yarışmasının kazananları belli oldu

Microsoft Türkiye'nin İstanbul Raffles Otel'de düzenlediği yarışma kapsamında “Genç Teknoloji Yıldızı”, “Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider”, “Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Start-up)”, “Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi” Yıl” ve “Geleceğe Işık Tutanlar”, “Kadın Lider/Jüri Özel Ödülü” kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Microsoft Türkiyeteknoloji ekosisteminde başarılı işleriyle fark yaratan kadın liderleri ödüllendirmek amacıyla düzenlendi. “Teknolojide Kadın Liderler” Yarışmanın kazananları açıklandı. Yarışma bu yıl yedinci kez düzenlendi. İstanbul Raffles Oteli'5 kategoride kazananlar İstanbul'da düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisi Doğa Ülkü, engellilere özel işe alım botu, e-atık konusunda mobil uygulaması ve çeşitli eğitim kamplarında geliştirilen dijital projelerle hayata geçiyor. “Genç teknoloji yıldızı”; Ford CDO Hayriye Karadeniz Ar-Ge çalışmaları ve dijital dönüşüm projeleriyle sektörde fark yaratan bir markadır. “Yeni teknolojilerle fark yaratan kadın lider”; Orbina AI'nin kurucusu Dilara Kaplan Düzenlemeye tabi kurumların uyumluluğunu sağlamak için LLM (büyük dil modelleri) ve veri analitiği teknolojileri geliştirmeye yönelik projelerle “Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi” ve Evren Büyük Gözleme Hypokid isimli aile ve çocuk aktivite platformuyla “Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi” seçiliyken; Yapay zeka odaklı yatırım yönetimi analitiğini gerçekleştirin Magnus şirketin kurucusu Esra Ulayan geçen yıl kim öldü VeriPark Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Aslı Derbent Özkan ” adı altında verilmiştir.Geleceğin Aydınlatıcı Kadın Lideri / Jüri Özel ÖdülüSahibi oldu.

Ödüllerin Microsoft Güneydoğu ve EMEA bölgesinden yöneticiler tarafından takdim edildiği törende konuşan, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Kurumsal Çözümler Satış Başkanı ve Teknoloji Deneyim Merkezi Direktörü Elif Acar Özgüner, Bu yıl da yüksek reytingli adaylar arasından seçim yapmakta zorlandıklarını söyledi. Kazananları belirlerken teknolojiyi uygulanabilir formatta ve en etkili şekilde kullanabilen, yaratıcı ve ilham veren isimlerin seçilmesine odaklandıklarını belirten Dr. ÖzgünerHer projenin benzersiz bir katkı sunduğuna ve gelecekteki teknolojik yeniliklerin temelini oluşturduğuna inanıyoruz. Bu yıl “Geleceğin Aydınlatıcı Kadın Lideri” adıyla verdiğimiz jüri özel ödülümüz de bizim için çok anlamlı. Yenilikçi ve öncü karakteriyle yıllardır teknoloji sektörüne ve ülkemize ilham veren, dijitale yön vermede büyük rol oynayan iş ortaklarımızdan, Veripark Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Aslı Derbent Özkan'ı anıyoruz. Geçen yıl aramızdan ayrılan bu kategoriyi değerli anısına sunmak istedik.” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir