Hedera'nın HBAR token'ı BlackRock'un yanlış yorumlanan duyurusuyla patladı!

Bir BlackRock para piyasası fonu, Hedera blok zincirinde tokenleştirildi ve Hedera tokeni (HBAR) son 24 saat içinde %96 oranında arttı, ancak dünyanın en büyük varlık yöneticisi, birçok kişinin kendisinin böyle olduğuna inanmasına rağmen yalnızca “zincir içi hareketin farkında”. aktif olarak yer aldığı gerçekleşti.

HBAR Vakfı'ndan geniş çapta yanlış anlaşılan 23 Nisan gönderisi

Duyuruyla birlikte paylaşılan videoda Ownera, Archax ve BlackRock'un girişimde işbirliği yaptığı görülüyordu ve HBAR bunun “dünyanın en büyük varlık yöneticisini zincire kattığını” söylüyordu.
Bazı kripto etkileyicileri bunun bu anlama geldiğine inanıyordu.

Kaynak: Mason Versluis

Cardano Ghost Fund DAO kurucusu Chris O'Connor başlangıçta BlackRock'un Hedera'nın gelişimiyle “hiçbir ilgisi” olmadığına inanıyordu ve duyuruyu çerçeveleme şekli nedeniyle HBAR Vakfı'nı eleştirdi.

“Olan, bir BlackRock fonunun ikincil piyasasında tokenize edilmiş hisseler aracılığıyla gerçekleşen bir HBAR projesiydi. Tıpkı benim bir Rolex satın alıp fotoğrafını çekip X hesabıma gönderebilmem gibi. Bu, Rolex'in 'ortak olduğu' anlamına gelmiyor. Benimle. “

Ancak Archax'ın kurucu ortağı ve CEO'su Graham Rodford, O'Connor'a şu şekilde yanıt verdi:[BlackRocks fonunu] “Bunu Hedera'ya koymak gerçekten Archax'in tercihiydi” dedi ve “dahil olan herkesin bunun farkında olduğunu” ekledi.

CoinGecko'ya göre HBAR'ın geçtiğimiz günkü %96'lık yükselişi, fiyatını iki yılın en yüksek seviyesi olan 0,175 dolara çıkardı.

HBAR'ın son üç aydaki fiyatı. Kaynak: CoinGecko

Fiyat artışına rağmen HBAR, Eylül 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,57 dolardan %69'dan fazla düştü.

Duyuru, Hedera ağını denetleyen Hedera Küresel Yönetişim Konseyi'nin yakın zamanda ağın daha da geliştirilmesi için 4,86 ​​milyar HBAR (o sırada 408 milyon dolar) tahsisini onaylamasının ardından geldi.

Vakıf, bu fonların, HBAR Vakfı'nın 2023 yılında ağda gerçekleştirilen 33 milyar işlemin ardından 2024 yılında kullanıcı tabanını güçlendirme planlarının bir parçası olduğunu söylüyor.

Güncelleme (24 Nisan, 7:30 UTC): Bu makale Graham Rodford'un X gönderisini içerecek şekilde güncellendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir