ABD bunu tartışıyor! Biden'ın tartışmalı sözleri! Müttefikleri Japonya ve Hindistan'ı “yabancı düşmanı” ülkeler olarak tanımlıyor.

ABD Başkanı Biden, dün katıldığı bir kampanya etkinliğinin basına kapalı bölümünde ülkesinin iki önemli müttefiki Japonya ve Hindistan hakkında açıklamalarda bulundu.

ABD'DE TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

Beyaz Saray'ın bugün yayınladığı konuşmanın tam metninde ortaya çıkan değerlendirmeler ABD medyasında da geniş yankı buldu ve tartışmalara yol açtı.

Sadece iki hafta önce Beyaz Saray'da Japonya Başbakanı Kishida Fumio'yu ağırlayan Biden, dün yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ekonomimizin büyümesinin nedenlerinden biri siz ve sizin gibi insanlardır çünkü biz (ABD) göçmenleri hoş karşılıyoruz. Düşünün. Bu konuda Çin neden bu kadar ekonomik bir çıkmazda?” “Japonya'nın neden sorunları var? Rusya neden yabancı düşmanlığı olduğu için göçmen istemiyor?” dedi.

İKİ HAFTA ÖNCE BEYAZ SARAY'DA AĞIRLIK YAPMIŞTI

Öte yandan Beyaz Saray sözcüsü Karine Jean-Pierre, konu hakkında soru sorulduğunda, başkanın sözlerinin açık olduğunu ve daha fazla yorum yapmaya gerek olmadığını söyledi. Jean-Pierre, “Başkan, ulus olarak kim olduğumuza, göçmenlerden oluşan bir ulus olduğumuza ve bu bizim DNA'mızda var olduğuna dair bir yorum yapıyordu” dedi. dedi. Biden, iki hafta önce Beyaz Saray'da Japonya Başbakanı Kishida Fumio'yu ağırlamıştı.
Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Uzman o ili uyardı!  Uzman o ili uyardı! “Deprem tehlikesi İstanbul'a göre daha yüksek”
Doktorum onun bir hurda satıcısı olduğunun ortaya çıktığını söyledi!  Evleneceğini sanan kadının dünyası çöktüDoktorum onun bir hurda satıcısı olduğunun ortaya çıktığını söyledi! Evleneceğini sanan kadının dünyası çöktü
Yalnızca 2023 adet üretildi;  Özgür Özel Erdoğan'a hediye ettiYalnızca 2023 adet üretildi; Özgür Özel Erdoğan'a hediye etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir