20 yaşında köyünün muhtarı oldu

Ulus ilçesi Şirinler köyünde babasıyla birlikte çiftçilik yapan lise mezunu Mustafa Doğan, 31 Mart yerel yönetim seçimlerinde köy muhtarlığına aday oldu.

Doğan, genç yaşına rağmen mevcut liderin de aralarında bulunduğu 45, 59, 64 ve 65 yaşlarındaki adayları geride bırakarak seçimleri kazandı. 108 geçerli oyun sayılan 100 haneli köyde 35 oy alan Doğan, köy muhtarı seçildi.

[Fotoğraf: DHA]


Genç şef göreve başladı

Köyün eksikliklerini gördükten sonra aday olmaya karar verdiğini belirten Mustafa Doğan, şöyle konuştu: “Köyde yaşayan vatandaşlarımızdan çok destek aldım ve seçimleri kazandım. Ben dahil 5 adayımız vardı. Seçimi 35 oyla kazandım. Köyümüzde şu anda mevcut olan eksiklikleri tespit edip devletimizden ihtiyacımız olan her türlü yardımı isteyeceğiz. Şu anda caddemiz ve mezarlığımız için köprü projem var. Bunları hayata geçirmeyi umuyoruz. Seçimden önce insanlar 20 yaşında olduğumu duyunca çok şaşırdılar. Bana 'Çok gençsin, sana oy vermezler' dediler. “Şimdi çok şaşırıyorlar ve 'genç ve dinamik patronumuz' diyerek çalışma kararlılığımı artırıyorlar” dedi.

Fotoğraf: DHA[Fotoğraf: DHA]


“Başarılı olacağına inanıyoruz”

Köylülerden 60 yaşındaki Şaban Ünal ise şunları söyledi: “Köyümüzü genç bir şefin kazanması bizi çok mutlu etti. Liderimizin başarılı olacağına ve köyümüze faydalı olacağına inanıyoruz. Genç lideri duyanlar, “en genç lideri seçtiniz” diyerek bize olumlu tepkiler verdiler. Bu durumdan çok memnunuz dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir