Tarih yazdı! İbo Aslan rakibini elediDiğer sporlar

Türk sporcu İbo Aslan, dünyanın en büyük karma dövüş sanatları organizasyonu olan Ultimate Fighting Championship'te (UFC) ilk karşılaşmasında yarıştı. Atlantic City, New Jersey'de oynanan karşılaşmada Aslan, 3. turda İsveçli rakibi Anton Turkalj'ı eleyerek ilk galibiyetini elde etti. Galibiyetin ardından İbo Aslan, “Ne mutlu Türk'üm diyene” dedi.

“İnsanları Nakavt Etmeye Geldim”

Organizasyondaki ilk maçında İsveçli rakibi Anton Turkalj'ı mağlup ettiğini dile getiren 27 yaşındaki Türk sporcu, şunları söyledi: “4 yıl boyunca benden kaçtı. Artık kaçması mümkün değildir. Onu UFC'deki ilk maçıma aldım ve nakavt ettim. “Buraya maçı kazanmak için değil, insanları nakavt etmek için geldim” dedi.

“TÜRKİYE BAYRAĞINI TEMSİL EDİYORUM”

UFC'de aktif olarak mücadele eden tek Türk olduğunu iddia eden Aslan, şunları söyledi: “Elbette çok mutluyum. Türkiye'yi temsil ediyorum. Bu yüzden onur duyuyorum. Türk bayrağını temsil ediyorum. “Şu anda UFC'deki tek Türk benim” dedi.

İbo Aslan ayrıca UFC'de mücadele eden üçüncü Türk sporcu oldu. Alptekin Özkılıç ve Gökhan Saki daha önce UFC'de yer almıştı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Seçimlerde Icardi'ye oy verdi!Seçimlerde Icardi'ye oy verdi!
Wout Weghorst, Beşiktaş'a haber gönderdi!Wout Weghorst, Beşiktaş'a haber gönderdi!
F.Bahçe, TFF'yi FIFA'ya bildirmeye hazırlanıyor!F.Bahçe, TFF'yi FIFA'ya bildirmeye hazırlanıyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir