SWM'den Türkiye Geçiş Kartı | Genel Haberler

Çin'in önde gelen otomotiv üreticilerinden Shineray Group bünyesinde faaliyet gösteren İtalyan SWM Motor, Türkiye'de üretim için başvurularını tamamladı.

Şirketin Türkiye temsilcisi ATMO Group'tan yapılan açıklamaya göre SWM Motor, 2023 yılı sonunda girdiği Türkiye pazarını küresel büyüme stratejisinin merkezlerinden biri olarak belirledi.

Bu kapsamda firma Türkiye'de üretim yapmak istedi. ATMO Group, üretim girişimiyle agresif büyümesini yeni bir seviyeye taşıdı.

SWM Motor yakın zamanda Türkiye pazarına girerek G01, G01F, G03F ve X30L elektrik aydınlatmalı ticari EV modelleriyle Türk tüketicisinin beğenisine sundu. SWM Motor Türkiye, haziran ayından itibaren G05 adını verdiği yeni D-SUV modeliyle ürün yelpazesini genişletti.

“Yıllık 50 bin adedin üzerinde üretim kapasitesine sahip bir tesis üzerinde çalışıyoruz”

Açıklamada konuya ilişkin bakış açısını dile getiren ATMO Group İcra Kurulu Başkanı (CEO) Anton Chernov, Türkiye'de markaya yoğun bir ilginin olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“ATMO Group olarak Türkiye'de daha fazla yatırım yapmak ve daha fazla proje geliştirmekle ilgileniyoruz. Türkiye'deki çalışan sayımız her geçen yıl artıyor ve uzun vadeli bir kalkınma planımız var. Yılda 50 bin araç Türkiye pazarının ihtiyacını karşılayabilecek bir üretim tesisi üzerinde çalışıyoruz, ayrıca Balkan ülkeleri ve AB bölgesindeki diğer pazarlara ihracata da odaklanacağız Sanayi Bakanlığı ile de görüşmelere başladık Türkiye'de üretim için aylar önce ve Teknoloji ofisi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni projelerimiz için güçlü yerel ortaklarla aktif olarak iletişim halindeyiz. Ancak yatırım projesine ilişkin nihai karar devletin sağlayacağı destek tedbirlerine bağlı olacaktır.”

Modern hibrit ve elektrikli araçların yanı sıra bir dizi ticari aracın da Türkiye'de üretilmesinin planlandığını kaydeden Chernov, şöyle konuştu: “Tüm detayları netleştirmek için aktif olarak çalışıyoruz ve bu konuda devletten aktif destek ve yardım bekliyoruz. .” şeklinde bir açıklama yaptı.

“UYGUN FİYATLARA KALİTELİ SUV ARAÇLARI SUNMAYA DEVAM ETMEYİ PLANLIYORUZ”

SWM Türkiye Ticari Direktörü Burak Azmanoğlu da markaya Türkiye'de yoğun ilgi olduğuna dikkat çekerek şu bilgileri paylaştı:

“Yasal mevzuatta yapılan son değişikliklerle birlikte, yerel üretim seçeneklerini de içeren mevcut iş modelimizi gözden geçirmeye başladık. Türkiye, uzun vadeli iş geliştirme potansiyeli yüksek bir bölge. yeni ortaklar katılmaya devam ediyor Satış sonrası Servis ve yedek parça tedariğinde genişleyen bayi ağımızla müşterilerimize destek oluyoruz İlk parti araçlarımız Türkiye'nin her yerinde yollarda İlk müşterilerden gelen yorumlar çok olumluydu ve bunu çok yaptık Markanın Türkiye'deki imajı için hedefimiz, istediğimiz konuma gelene kadar kaliteli SUV modellerini uygun fiyatlarla Türk müşterilerine sunmaya devam etmektir.”


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir