Stellantis'in net gelirinin üçte biri Pro One ticari araç serisinden geliyor – Son Dakika Otomotiv Haberleri

Şirketten yapılan açıklamaya göre Stellantis, binek otomobillerde gösterdiği yüksek performansı ticari tarafta Pro One ile göstermeye devam ediyor.

Avrupa ve Güney Amerika pazarında liderliğini koruyan şirket, Orta Doğu ve Afrika'da da %26'lık pazar payıyla rekor başarıya imza attı. Ayrıca Kuzey Amerika'da Ram markası altında yeni bir mesleki ticari araç bölümü açarak büyümeye devam etti.

Stellantis, 2027 yılına kadar küresel liderlik hedefleri kapsamında geliştirdiği Dare Forward 2030 stratejisiyle küresel rekabette önemli bir avantaj elde ediyor. Stellantis Pro One, başta Orta Doğu ve Afrika olmak üzere üst üste iki çeyrek liderlik elde ederek, küresel rekabette önemli bir avantaj elde ediyor. Şirketin ticari başarısı.

Yılın ilk çeyreğinde yüzde 30 pazar payıyla Avrupa'daki liderliğini koruyan şirket, Fiat Professional markasıyla İtalya ve diğer Avrupa ülkelerinde de lider konuma geldi. Fiat, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde Cezayir pazarındaki başarısı sayesinde %26 pazar payı elde ederek liderliğini pekiştirdi. Kuzey Amerika'da Ram markası yeni modelleri ve komple çözümleriyle dikkat çekti.

Güney Amerika pazarında yüzde 31,5 pazar payına sahip olan şirket, Fiat Professional ile bölgedeki hafif ticari araç segmentindeki liderliğini pekiştirdi. Hindistan ve Asya-Pasifik bölgesinde ise Peugeot ve Fiat Professional markaları satış performansıyla öne çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir