Grayscale Bitcoin ETF için rüzgarlar değişiyor

Kripto para birimi yöneticisi Grayscale, dört aydır devam eden çıkış serisini sonlandırırken, Grayscale Bitcoin Trust'a (GBTC) girişler üst üste ikinci günde geri döndü.

11 Ocak'tan bu yana Grayscale'in Bitcoin (BTC) Borsa Yatırım Fonu'ndan (ETF) 78 gün boyunca günde ortalama 218 milyon dolar çekildi. Bu dönemde GBTC, 17,5 milyar dolardan fazla çıkışa katkıda bulundu.

Düşüş eğilimi, GBTC'nin 63 milyon dolarlık ilk akışını kaydettiği 3 Mayıs'ta tersine döndü. Sonuç olarak, genel BTC ETF spot piyasası, yedi günlük kanamanın ardından 378,3 milyon dolarlık pozitif net giriş kaydetti.

Spot Bitcoin ETF'nin akış şeması (ABD doları cinsinden). Kaynak: farside.com

GBTC, piyasanın ertesi hafta yeniden açıldığı 6 Mayıs'ta 3,9 milyon dolarlık ikinci akışını kaydetti ve toplam girişi 66,9 milyon dolara çıkardı.

GBTC'nin 17,4 milyar dolarlık net çıkışına rağmen, ABD Bitcoin spot ETF'si genel olarak pozitif bilançoları koruyor. BlackRock'un iShares Bitcoin Trust (IBIT) en fazla yatırımı çekerek net girişini 15,5 milyar dolara çıkardı.

Net girişlere katkıda bulunan diğer önemli yatırımcılar arasında 8,1 milyar dolarlık Fidelity Investments'ın Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC), 2,1 milyar dolarlık Cathie Wood'un ARK 21Shares Bitcoin ETF'si ve 1,7 milyar dolarlık Bitwise Bitcoin ETF Trust (BITB) yer alıyor.

Bitcoin ETF spot piyasasına yapılan kümülatif yatırım bugün yaklaşık 11,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yakın zamanda çeşitli hizmet sağlayıcıların Ether (ETH) spot ETF başvurularına ilişkin kararını erteledi.

BlackRock, Grayscale ve Invesco Galaxy'nin başvuruları yakın zamanda Temmuz ayına ertelendi.

Komisyon, ilgili bir yazısında “Komisyon, önerilen kural değişikliğini onaylayan veya reddeden bir emir çıkarmak için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu düşünüyor, böylece Komisyonun önerilen kural değişikliğini ve burada dile getirilen konuları değerlendirmek için yeterli zamanı var” dedi. dosyalama.

Analistlerin beklentileri doğrultusunda SEC, Fidelity, Franklin Templeton, Hashdex ve Ark 21Shares dahil tüm potansiyel Ether ETF ihraççılarının başvurularına ilişkin kararları ertelemeye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir