Ethereum Whale, ETF Söylentileri Arasında 50 Milyon Doları Taşındı

Binance'ten yaklaşık 50,3 milyon dolar değerinde 16.449 Ether taşıyan bir Ethereum balinası keşfedildi. Bu işlem, Ether'in fiyatı 3.000 doların üzerine çıktığında gerçekleşti.

Veri sağlayıcı Spot On Chain'e göre ilk kez bu kadar büyük miktarda ETH taşıyan balina, tokenlarını başka bir cüzdana çekti.

ABD'de spot Ether ETF'lerinin listelenmesi beklenirken bu işlem herkesin dikkatini çekti. Spot On Chain, büyük transferin Ethereum için yükseliş işareti olup olmadığını merak etti.

ETH fonlarının piyasaya sürülmesinin ardından Ether'e olan kurumsal ilgi ve yatırım arttıkça fiyatın da artması bekleniyor.

Ether fiyatı 9 Temmuz'da yüzde 10,11 artışla 3.113 dolara yükseldi, bir gün önce ise yaklaşık 2.830 dolara düştü. Artış CoinShares'in haftalık raporunun yayınlanmasıyla geldi. Rapor, Ether bağlantılı yatırım fonlarının 5 Temmuz'da sona eren haftada 10,2 milyon dolarlık giriş aldığını gösteriyor.

Ether ETF başvuruları güncelleniyor

Varlık yönetimi firmaları VanEck ve 21Shares, Temmuz ayında Ether spot ETF'lerini listelemek için onay almak üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na yaptıkları S-1 başvurularını 8 Temmuz'da değiştirdi.

İlgili: Bitwise Executive: 'Ethereum ETF'leri Bitiş Çizgisine Yakın'

21Shares ayrıca Ethereum ETF'si için güncellenmiş bir modül tanıttı. Belgeler ABD borsaları için kesin bir listeleme tarihi sunmasa da, ETF'lerin kaydın “geçerlilik tarihini takiben mümkün olan en kısa sürede” başlatılacağı belirtiliyor.

Bu arada, Ether'de spot ETF'lerin planlanan listelenmesi öncesinde ETF ihraççıları arasında artan bir rekabet var. 9 Temmuz'da Invesco ve Galaxy, Invesco Galaxy Ethereum ETF için %0,25'lik bir yönetim ücreti başvurusunda bulunma konusunda anlaştılar.

SEC, Mayıs ayında spot Ether ETF'lerini onayladı. Ancak 24-29 Haziran tarihleri ​​arasında yatırımcılar Ether yatırım ürünlerinden 61 milyon dolar çekerek ay sonu toplam fon çıkışını 119 milyon dolara, haziran ayı toplam bakiyesini ise 37 milyon dolara çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir