En son haberler | Netanyahu'ya tutuklama kararı! Savaş suçu iddiasıyla aranan Hamas liderlerine karşı da tedbir alındı

Son Dakika Haberi: Dünya, İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin öldürüldüğü olaya odaklanırken, gözler de İsrail'deydi. Bu arada Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (ICC) Netanyahu hakkında çok tartışılan kararı geldi.

NETANYAHU VE SAVUNMA BAKANI GALLANT İÇİN İSTEDİ

Uluslararası Ceza Mahkemesi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant hakkında tutuklama emri talep etti.

SAVAŞ SUÇLARI İDDİASI

Savaş suçu iddiaları nedeniyle tutuklama emri talep edildi.

KARAR HAMAS LİDERLERİ İÇİN DE ALINDI

ICC savcısı ayrıca üç Hamas lideri için tutuklama emri talep etti.

Thumbs_b_c_d074b33280a364ef040f9f2546fbd174

NETANYAHU'DAN AÇIKLAMA

Netanyahu, UCM başsavcısının tutuklama emri talebine ilişkin videolu bir açıklama yayınladı.

Başsavcının tutuklama emri talebinin “saçma ve yanlış” olduğunu savunan Netanyahu, bunun “tüm devlete ve İsrail ordusuna yönelik olduğunu” söyledi.

7 Ekim'den bu yana büyük bir insani felakete yol açan Gazze'ye yönelik saldırıların devam edeceğini vurgulayan Netanyahu, “Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin İsrail'in Hamas'ı devirmesine engel olmayacağına söz veriyorum.” dedi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına son verilmesi ve Filistin'e destek verilmesi çağrısında bulunan birçok ülkedeki üniversitelerde düzenlenen gösterilere değinen Netanyahu, söz konusu çağrının “Üniversite kampüslerinden Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne taşınan Yahudi karşıtlığının yeni bir örneği olduğunu” söyledi. “Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Taksi şoförü, yanına aldığı yolcunun saldırısına uğrayarak 20 yerinden bıçaklandı, ağır yaralandı!  yıkıcı detayTaksi şoförü, yanına aldığı yolcunun saldırısına uğrayarak 20 yerinden bıçaklandı, ağır yaralandı! yıkıcı detay
İran'da 28 Haziran'da cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak!İran'da 28 Haziran'da cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak!
Akıncı İHA helikopteri nasıl buldu?  TÜRKSAT uydusu üzerinden kontrol edilerek 100 metre yüksekliğe kadar dağlara uçtu.Akıncı İHA helikopteri nasıl buldu? TÜRKSAT uydusu üzerinden kontrol edilerek 100 metre yüksekliğe kadar dağlara uçtu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir