Disney Plus tarih verdi: Şifre paylaşımını kaldıracak – Son Dakika Dünya Haberleri

The Walt Disney Company'nin CEO'su Bob Iger, Disney Plus'ın Haziran ayından itibaren şifre paylaşımını engellemeye başlayacağını duyurdu.

Iger, abone büyümesini artırmaya ve işi karlı hale getirmeye çalıştığını söyledi.

Disney, Iger sinyallerinin yayın endüstrisinde pekişmesi gerektiğini söylüyor “Sonunda” Bu iş için çift haneli marjlar aradığını söyledi.

Iger'in yorumları, Disney yatırımcılarının kendisini ve diğer şirket yöneticilerini, aralarında Mouse House'un televizyon yayını çağında düşük performans gösterdiğini savunan Nelson Peltz'in de bulunduğu aktivist yatırımcılarla vekalet savaşında desteklemesinden bir gün sonra geldi.

“Vekaleten verilen oy karar vericiydi ve yönetim kurulunun gerçek desteğiydi.” Peltz, şirketin önemli bir hissedar endişesi olan CEO'nun halefiyeti konusunu ele aldığını söyledi. “çok ciddice” Aldığını belirtti.

Iger'in ardından konuşan Peltz, Iger'in sözlerini tutabilmesini umduğunu söyledi ve şunları söyledi: “Bunu yaparlarsa benden bir daha haber alamayacaklar.” Dedi.

Iger, Peltz'i destekleyen ve Kasım ayında Yahudi karşıtı içerikle ilgili endişeler nedeniyle sosyal medya platformu X'ten kaçtıkları için aralarında Disney'in de bulunduğu reklamverenlere küfür dolu bir tiratla saldıran milyarder Elon Musk'un eleştirileriyle karşı karşıya. “Red ediyorum” Dedi.

Rakip Disney Netflix'in şifre paylaşımına getirdiği kısıtlama, 2023'ün ikinci yarısında yaklaşık 22 milyon abone kazanmasına yardımcı oldu ve Wall Street'in beklentilerini alt üst etti.

Disney, film ve TV serilerini yeniden canlandırmaya, yayın birimini kârlı hale getirmeye ve ESPN spor ağının dijital geleceğini inşa edecek ortaklar bulmaya çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir