Ciaran Fırtınası: Fransa'da 1 milyondan fazla kişi elektriksiz kaldı

Ciaran Fırtınası İngiltere ve Fransa kıyılarını vurmaya başladı.

REKLAM

Ciaran Fırtınası İngiltere ve Fransa kıyılarına ulaştığında bir milyondan fazla insan elektriksiz kaldı. Bölgenin onlarca yıldır gördüğü en şiddetli hava olayının İngiltere, İrlanda, Fransa ve İber Yarımadası'nı etkilemesi bekleniyor.

Son günlerde Ciaran Fırtınası nedeniyle şiddetli yağmur ve su baskını uyarıları yapıldı. Çarşamba akşamı İngiltere kıyılarına ulaşan fırtına, perşembe sabahı Fransa'nın kuzey bölgelerini vurdu.

Fransa'nın kuzeyinde saatte 200 kilometreye varan hızlara ulaşan fırtına, çok sayıda elektrik kesintisine ve ağaçların devrilmesine neden oldu. Brittany bölgesinde 1,2 milyon kişinin elektriksiz kaldığı bildirildi.

İtfaiyeden yapılan açıklamada, Aisne bölgesinde ağacın kamyonun üzerine düşmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Fransa'nın toplam 24 farklı bölgesinde turuncu alarm verildi. Turuncu alarm, kuvvetli fırtına ve şiddetli yağmurla ilgili risklere karşı uyarı anlamına gelir.

Ülkenin kuzeyinde dahi devrilen ağaçlar nedeniyle bazı yerlerde yollar trafiğe kapatıldı.

Morbihan, Côtes-d'Armor ve Manche bölgelerinde araç kullanmamanız, ormanlık alanlara girmemeniz ve plajlardan uzak durmanız tavsiye edilir.

İngiltere Meteoroloji Ofisi, hızı 130 kilometreyi aşan fırtınanın Çarşamba ve Perşembe gecesi boyunca kıyı bölgelerini vuracağı konusunda uyardı.

Fırtınayla birlikte özellikle Kanal Adaları'nda kuvvetli yağış uyarısı yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir