CHP'li Ahmet Baran Yazgan, Lalapaşa hükümetine tepki gösterdi: “Bunu mu yapıyorsunuz?” – Son dakika siyasi haberler

CHP'li Ahmet Baran Yazgan, 31 Mart yerel seçimlerinde 47 yıl sonra CHP'ye devredilen ve yaklaşık 24 milyon lira borçla AKP'ye devredilen Lalapaşa Belediyesi'nin itfaiye kamyonu meselesini gündeme getirdi.

“Lalapaşa belediyesini 47 yıl sonra belediyecilik talanından kurtardık” diyen Yazgan, şöyle konuştu: “Belediyenin yağmalanmasından sonra büyük bir borçla devraldığımız belediyede 2 itfaiye aracı var. artık tekrar çalıştırılamayacak kadar arızalı olduğu bilgisini paylaştı: “Diğeri 94 model ve 3 ton kapasiteli.”

Lalapaşa'da çıkan tarla ve orman yangınının ardından bölgeye giderek bölgede incelemelerde bulunan Yazgan, çalışan tek itfaiye aracının önünde hükümete seslendi.

Yazgan şunları söyledi:

“Lalapaşa Belediyesi’nin çalışır durumdaki tek itfaiye aracı bu. Belediye başkanımız mümkün olduğu kadar boruları yeniledi. Buradan bağırmak istiyorum; Yıllarca “Yapılacaksa AKP yapar” diyerek vatandaşı kandırdınız. Yaptığın şey bu mu? Yaptıklarını kendi gözlerinizle görün. Vatandaşlarımızın canı zarar görürken, malları kaybolurken belediye buna müdahale edecek mi? Bu aracı nasıl yenileyecekler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir