Bakan Bolat açıkladı: Hizmet ihracatında hedef 110 milyar dolar


Ticaret Bakanı Prof., Sakarya'nın Sapanca ilçesinde bir otelde düzenlenen “Hizmet İhracatı Stratejisi Çalıştayı”nın açılış programına katıldı. Dr. Ömer Bolat, “Bu ivmeyle hizmet ihracatında yılsonu hedefimiz olan 110 milyar dolara ulaşarak cari açığın kapatılmasına önemli katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde bir otelde düzenlenen “Hizmet İhracatı Stratejisi Çalıştayı”nın açılış programına Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat ve Sakarya Valisi'nin katılımıyla gerçekleşti. Yaşar Karadeniz. Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) temsilcilerinin bir araya geldiği çalıştayda sektördeki gelişmeler konuşuldu.

“2024 YILINDA DA AYNI BAŞARIYI SÜRDÜRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Çalıştayla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bolat, şunları söyledi: “Hizmet İhracatı Stratejisi konferansını iş dünyamızdan değerli temsilcilerle zengin kaynakları, doğal kaynakları, tarihi ve kültürel mirasıyla öne çıkan dinamik kentimiz Sakarya'da gerçekleştirdik. , gelişmiş sanayi ve verimli topraklar. Hizmet ihracatı, küresel ölçekte özellikle son yıllarda hızla büyümekte ve ürettiği ekonomik değer açısından ülke ekonomilerinde hayati bir yer tutmaktadır. Dünya ticaretindeki yeri her geçen gün artan hizmetler sektörü, artık küresel üretimin üçte ikisini, istihdamın da yüzde 50'sini oluşturuyor. Ülkemizi bu yarışta ileri taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. 2024 yılında da aynı başarıları sürdürmeyi hedefliyoruz. Bu ivmeyle hizmet ihracatında yıl sonu hedefimiz olan 110 milyar dolara ulaşarak cari açığın kapatılmasına önemli katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. “Ticaret Bakanlığı olarak, ülkemiz ekonomisini dünyanın en büyük ekonomilerinden biri haline getirmek ve vatandaşlarımızın refahını artırmak için her alanda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz.”


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir